EcoCraft.cz - Ekonomický server

Hlavní Popis Pravidla Návody Jak si vydělat? Changelog

Popis

Základní charakteristikou serveru je, že každý blok či věc má svou hodnotu a nikde se nic přehnaně nekupí. Toto je důležité aby mohla fungovat dobře ekonomika a byla vyvážená poptávka po věcech. Proto bylo upraveno základní chování hry, zejména tyto úpravy:

Další změnou je, že se nehraje klasicky ve volné krajině ale na ostrovech, který je každý ve vlastním světě takže se může libovolně rozpínat (za peníze pochopitelně). Ostrovy mohou být v různých prostředích, momentálně jsou k dispozici umístění na vodě, ve voidu, pod vodou, ve vesmíru a v přírodě.

Vytvoření ostrovu však není první krok nových hráčů, tyto jsou určené až pro pokročilé hráče kteří si mohou dovolit jejich koupi. Na začátku se hráči mohou ubytovat na pronajatém pozemku poskytnutém serverem. Až získají nějaké ty peníze, mohou si koupit pozemek na nějakém ostrově od hráčů a získat tak lepší a větší pozemek natrvalo.

Dále je tu pokročilý systém hráčských obchodů. Funguje tak, že hráči mohou umístit cedulky pro jednotlivé zboží a napojit je na bednu se zbožím, ta může být kdekoliv a může být použita i pro více druhů zboží naráz. Ke všem finančním aktivitám se vede záznam, takže hráči mohou sledovat lépe tok peněz.

Server je založen na předešlém serveru, který byl provozován jako hráčský server na portálu MCTitan. Zde se vybudovala základna hráčů, kterým se myšlenka serveru v tomto stylu velmi zamlouvá. Proto vznikl tento server jako vylepšení již vyzkoušeného modelu, jelikož už přestaly stačit možnosti pouhého hráčského serveru. Server používá vlastní server plugin, který zajišťuje veškerou funkcionalitu a umožňuje implementovat širokou škálu vylepšení hry.