EcoCraft.cz - Ekonomický server

Hlavní Popis Pravidla Návody Jak si vydělat? Changelog

Jak si vydělat?

Lze si vydělat mnoha způsoby, z těch základních například kopáním v dolech či zabíjením monster v lese a následném prodávání dropů do serverového shopu a hráčských obchodů. U obou činností je velmi výhodné se zaměřit na enchantování nástrojů a brnění.

Samostatnou kapitolou je obchodování, o kterém to tu hlavně je. Obchodování je činnost která vyžaduje jisté plánování a trpělivost. Udělat si obchod s věcma kterých mám nadbytek a ty dát do prodeje se zdá pro mnohé jako jasná volba... u které pak obvykle následuje zklamání, jaktože nikdo nekupuje ode mě? A když kupuje tak se prodává jen pomálu a není okamžitě z toho žádný zisk. Další nepříliš promyšlený způsob je prodávat věci příliš levně aby se docílilo jejich koupě, stejně je nikdo moc nekoupí... a až časem někdo koupí tak se na tom nic nevydělá když je to příliš za levno. Některé věci jsou prostě ležáky od přírody (např. stavební materiál).

Řada věcí jako semínka či farmářské plody nemá moc smysl prodávat, ty je lepší prodat do server shopu. Ale je dobré mít nějaké tyto věci v obchodě a klidně za dráž. Začátečníci potřebují třeba ty semínka a koupí si jich jen pár, ale klidně za víc. Je třeba připomenout, že server shop tu prodává pouze věci co nejdou získat jinak, pokud dostatek hráčů prodává zboží co je i v server shopu, tento je z něho odebrán a zásobování je už ponecháno jen na hráčích. Toho je dobré využít, případně se i domluvit s adminem které zboží by se mohlo dále přenechat hráčům.

Dalším často opomíjeným způsobem je konkurování si mezi obchodníky. Obvykle lidi volí cestu nejnižší ceny, ale to není zdaleka jediný parametr který by přilákal zákazníky a tím pádem výdělek. Obchody co mají příliš nízké ceny jsou permanentně vyprodány, v podstatě se dá říct, že se pak nedá dané zboží za takovou cenu koupit. Takže lze konkurovat vyšší reálnější cenou která více odpovídá nákladům a jak moc je dané zboží vzácné a žádané. Důležité je též pravidelně doplňovat zboží, aby se zákazníci mohli na daný obchod spolehnout, že kdykoliv budou potřebovat něco nakoupit tak že se nevrátí s prázdnou a nebudou muset řešit kde jinde koupit.

Někdy lidi opomíjejí že lze prodávat i věci na kterých se primárně vydělává prodáváním do server shopu, jako je kámen či dřevo. Opak je pravdou, i o takové věci, které "má přeci každý" je často zájem a to samozřejmě za vyšší cenu než je výkupní v server shopu. Někdo něco potřebuje postavit a najednou potřebuje x stacků dřeva či kamení a nechce čekat či narušovat svoje stavění sháněním materiálu. Tak je koupí od hráčů a ti mohou vydělat více než prodejem do server shopu.

Důležitá je také propagace svého obchodu. Na tu jsou hráčské warpy, dají se pořídit za hlasování, cena je nízká aby si je každý mohl dovolit, klidně i více. Zde je potřeba upozornit, že warpy jsou pronajaté a stojí 1 hlas na každé čtyři dny, je dobré si dát pozor a udržovat si vždy nějaký ten počet hlasů čistě na warpy, jinak se může stát že v době nepřítomnosti se obchody ve vašem obchodě zbytečně zastaví protože tam (skoro) nikdo nebude chodit.

Na závěr tohoto návodu je nutné připomenout, že obchod je spíše dlouhodobější záležitost, takže nebuďte zklamaní když hned nejsou výdělky podle vašich představ. Zákazníci rádi nakupují když se to hodí jim a ocení obecnou dostupnost zboží ve vašem obchodě. Také je spousta způsobů jak přijít s něčím zajimavým... namátkou: