EcoCraft.cz - Ekonomický server

Hlavní Popis Pravidla Návody Jak si vydělat? Changelog

Návody

Obsah:

Příkazy

/sethome nastaví hlavní home lokaci, lze též za příkaz napsat název pojmenované home lokace, těchto může být až 10
/home teleportuje na hlavní home lokaci nebo při uvedení názvu na pojmenovanou home lokaci
/listhomes vypíše seznam pojmenovaných home lokací
/delhome odstraní hlavní či pojmenovanou home lokaci
/money zobrazí aktuální stav konta
/translog zobrazí výpis posledních peněžních transakcí, za příkazem lze uvést číslo stránky
/pay hráč částka pošle zadanou částku danému hráči
/is zobrazí nabídku týkající se ostrovů a správy pozemků
/spawn přesune na spawn serveru
/voteperks zobrazí nabídku odměn které se dají aktivovat za hlasování na stránkách
/warp zobrazí nabídku hráčských warpů a možnost úpravy vlastních warpů, lze uvést i přímo jméno warpu pro přímou teleportaci
/permit nastaví povolení přístupu k bloku zadaným hráčům nebo všem (při zadání hvězdičky), bez uvedení parametrů zobrazí seznam hráčů co mají povolení
/sign nastaví komplet nový text označené cedulky (levým i pravým kliknutím vyměřovačem), pro další řádky je třeba použít formátovací kód &+
/signedit nastaví text jedné řádky v označené cedulce (levým i pravým kliknutím vyměřovačem), první parametr je číslo řadky (1-4) poté následuje vlastní text
/getsign umožní získat a následně upravit text označené cedulky (levým i pravým kliknutím vyměřovačem)
/calc vypočítá výsledek zadaného matematického výrazu (podporuje pouze základní operace +,-,*,/ a závorky)
/seen ukáže kdy byl zadaný hráč naposledy na serveru
/postmsg pošle zprávu offline hráči, objeví se mu při příštím přihlášení (lze poslat jen jednu zprávu, prázdná zpráva zruší poslání)

Jak začít?

Nejpřímější cesta je použít cobble generátor na spawnu pro vykopání stacku kamene a prodání do server shopu. Za utržené peníze si lze pronajmout serverový pozemek, stačí dát příkaz /is, vybrat první volbu a Základní ostrov.

Na tomto ostrově jsou pozemky které si lze pronajmout, stačí si vybrat nějaký volný a kliknout na příslušnou cedulku pravým tlačítkem. Pak už stačí jen nastavit home lokaci pomocí příkazu /sethome.

Pro získání vody stačí vyhloubit díru na svém pozemku, dřevo se dá získat vypěstováním ze saplingu (dá se koupit v server shopu nebo levněji od hráčů). Pro získání kostí lze navštívit jeskyňku na spawnu (stačí jít po pravé straně za server shopem). Je to tam ale bez výbavy těžké, takže jednodušší koupit od hráčů. Dále jsou na spawnu doly a opodál les s monstry ze kterých padají zajimavé věci.

Založení hráčského obchodu

Je potřeba mít předmět Vyměřovač, který získáte vycraftěním ze sticku. Poté stačí kliknout jedním tlačítkem myši na bednu ve které bude zboží a druhým na prázdnou cedulku. Tyto se označí a pak už stačí jen vzít předmět který chcete prodávat či vykupovat do ruky a zadat příkaz /shop v jedné z těchto variant:

/shop 1 B10 nastaví obchod na prodej po jednom kusu za $10
/shop 1 S5 nastaví obchod na výkup po jednom kusu za $5
/shop 1 B10 S5 nastaví obchod na prodej za $10 a výkup za $5, obojí po jednom kusu

Počet kusů a částky si můžete samozřejmě upravit. Bednu se zbožím lze umístit kamkoliv a lze ji využít pro více obchodů naráz (více cedulek). Na cedulku lze volitelně dát vlastní popisek (např. lepší popis předmětu či hezčí úprava), tento se při vytvoření obchodu nepřepíše.

Pro zviditelnění obchodu slouží hráčské warpy, stačí hlasovat na titulní stránce a přes příkaz /voteperks si aktivovat warp, je platný na 4 dny a automaticky se prodlužuje z hlasování.

Psaní barevně

Na cedulky, do chatu (při aktivovaném barevném psaní) a do popisků warpů lze psát barevně použítím speciálních kódů, zde je seznam:
&0 &1 &2 &3 &4 &5 &6 &7 &8 &9 &a &b &c &d &e &f

Dále je možno využít formátovací kódy:
&k - náhodný text &l - tučný text &m - přeškrtnutý text &n - podtržený text &o - kurzíva &r - reset formátování &+ - nový řádek && - vlastní znak &

Kód pro nový řádek lze uplatnit pouze v popisku warpu či ostrova a při použití příkazu /sign. Pro psaní do chatu nelze používat formátovací kódy (pokud máte aktivované barevné psaní).

Přidané craftingy

Upravené předměty a herní mechaniky

Kromě úprav uvedených v popisu byly na serveru upraveny tyto věci:

Na žádost

Zde jsou příklady nadstandardních úkonů které je možné provést adminem: